Пятый президент Украины Петр Порошенко рассказал о том, что в 2014 году разрушить проект "Новороссия", предотвратив раздел Украины, удалось только чудом. При этом Порошенко заявил, что расслабляться не стоит, поскольку угроза нового российского вторжения в Украину продолжает расти из года в год.

Петр Порошенко. Фото: скриншот YouTube
Петр Порошенко. Фото: скриншот YouTube

Экс-президент Петр Порошенко заявил, что исчерпать российско-украинский конфликт путем подачи днепровской воды на территорию оккупированного Крыма не удастся, поскольку президенту РФ Путину "нужна вся Украина". При этом Порошенко напомнил о том, что приостановить российскую агрессию в 2014 году уже удалось - учитывая, что 6 лет назад уровень Вооруженных сил Украины оставлял желать лучшего. Об этом пятый президент Украины заявил на своей странице в Facebook.

"Нельзя даже сравнивать ВСУ 2014 и ВСУ 2019 года. В 2014 на вооружении бронежилеты не состояли! Вместо кевларовых шлемов были каски образца 1943 года, которые пробивались мелкокалиберной пулей! Не было бронированных автомобилей, дронов - не было ничего, кроме пламенного желания украинцев защитить свою землю", - рассказал Порошенко.

Коли блискучий журналіст Сергій Лойко задав Путіну питання, чи ймовірна атака російськими військами українського Криму? Путін сказав: «Це дурниці. Це ніколи не може бути». Якби до серпня 2008 року Путіну або будь-кому поставили питання: «Чи можлива агресія проти Грузії»? 100% людей у світі сказали б: «Ні, це неможливо». Якби у 2013 році будь-кому задали питання: «Чи можлива агресія на сході нашої держави»? Усі б сказали, що це божевілля. А чим керувався Путін, коли прийняв рішення атакувати Україну? Для нормальної людини це — малоймовірно, але він керувався внутрішніми рейтингами своєї підтримки. Йому потрібен був кримський «наркотик», щоб різко підвищити сприйняття себе всередині Росії. Це — абсолютно внутрішньополітичне питання, не залежне від України. А чи реальний прорив росіян, щоб мати доступ до дніпровської води? Тут я відповім: «Ні, бо Путіну не потрібна дніпровська вода. Путіну не потрібен Херсон, Путіну не потрібна Одеса. Путіну потрібна вся Україна». І саме тому було важливо у 2014-2015 роках не просто відстояти і зупинити наступ російських збройних сил, а зруйнувати проект «Новоросія». Проект розділення України і захоплення 9 її областей. Ми тоді спільними зусиллями добровольців і волонтерів побудували збройні сили і зруйнували план «Новоросія». Не можна навіть порівнювати ЗСУ 2014 року і ЗСУ 2019 року. У 2014 на озброєнні бронежилети не стояли! Замість кевларових шоломів були каски зразка 1943 року, які пробивалися дрібнокаліберною пулею! Не було броньованих автомобілів, дронів — не було нічого, крім палкого бажання українців захистити свою землю. Росія не скорочувала свою військову присутність навколо наших кордонів. Якщо у когось склалося таке враження — це неправда. Росія збільшила і наростила цю присутність. У порівнянні із 2014 роком військова присутність на наших кордонах значно зросла. У тому числі і ударних сил. У тому числі і перша танкова армія, і на окупованих територіях присутність двох армійських корпусів. Чому ми почали вперше із часів Януковича скорочувати штатну чисельність Збройних сил України? Якого біса ми вирішили, що можемо скорочувати десантно-штурмові війська? Підрозділи морської піхоти? Ескадрильї винищувачів? Мені скажуть: ми скорочуємо штатні посади і переводимо бойових офіцерів на позиції кінологів і інші... Чи знаєте ви, що у нас на сьогодні все ще зимова форма? Не проведено жодного тендеру. Чи знаєте, що у нас так нічого і не зроблено із системою харчування? Це — абсолютно неприйнятно! Нам аж ніяк не можна знищувати нашу боєздатність і боєготовність. І на сьогоднішній день внаслідок прикладених нами зусиль маємо примусити Путіна і росіян заплатити значно більшу ціну за можливу авантюру, якщо вони на неї наважаться.

Популярные статьи сейчас

Ваши суставы скажут вам спасибо: диетологи назвали каши, о которых взрослым лучше забыть

Нацполиция и Минздрав на изготовке: в Украине стартуют масштабные проверки – уже с завтрашнего дня

Субсидии 2021: украинцы начнут получать помощь по-новому – кому и сколько дадут

Евгений Щербань услышал от Геннадия Москаля фамилию человека, заказавшего убийство его отца

Все новости
Posted by Петро Порошенко on Monday, July 6, 2020

При этом Порошенко добавил, что Россия продолжает наращивать военное присутствие у украинских границ, в то время как действующая власть по непонятным причинам не только не готовится к отражению потенциальной угрозы, но и, наоборот, снижает обретенный ВСУ потенциал.

"Нам ни в коем случае нельзя снижать нашу боеспособность и боеготовность", - акцентировал Порошенко.

Напомним, ранее сообщалось о том, что нардеп от "Слуги народа" Ирина Верещук, сославшись на российский фейк, заявила о том, что Петр Порошенко летом 2014 года поздравлял президента РФ Путина с Днем России.

Также ранее сообщалось о том, что Петр Порошенко назвал открытые против него дела "местью Кремля и неопытного политика", которым экс-президент считает нынешнего главу государства Владимира Зеленского.