Пятый президент Украины Петр Порошенко рассказал о том, что в 2014 году разрушить проект "Новороссия", предотвратив раздел Украины, удалось только чудом. При этом Порошенко заявил, что расслабляться не стоит, поскольку угроза нового российского вторжения в Украину продолжает расти из года в год.

Петр Порошенко. Фото: скриншот YouTube
Петр Порошенко. Фото: скриншот YouTube

Экс-президент Петр Порошенко заявил, что исчерпать российско-украинский конфликт путем подачи днепровской воды на территорию оккупированного Крыма не удастся, поскольку президенту РФ Путину "нужна вся Украина". При этом Порошенко напомнил о том, что приостановить российскую агрессию в 2014 году уже удалось - учитывая, что 6 лет назад уровень Вооруженных сил Украины оставлял желать лучшего. Об этом пятый президент Украины заявил на своей странице в Facebook.

"Нельзя даже сравнивать ВСУ 2014 и ВСУ 2019 года. В 2014 на вооружении бронежилеты не состояли! Вместо кевларовых шлемов были каски образца 1943 года, которые пробивались мелкокалиберной пулей! Не было бронированных автомобилей, дронов - не было ничего, кроме пламенного желания украинцев защитить свою землю", - рассказал Порошенко.

Коли блискучий журналіст Сергій Лойко задав Путіну питання, чи ймовірна атака російськими військами українського Криму? Путін сказав: «Це дурниці. Це ніколи не може бути». Якби до серпня 2008 року Путіну або будь-кому поставили питання: «Чи можлива агресія проти Грузії»? 100% людей у світі сказали б: «Ні, це неможливо». Якби у 2013 році будь-кому задали питання: «Чи можлива агресія на сході нашої держави»? Усі б сказали, що це божевілля. А чим керувався Путін, коли прийняв рішення атакувати Україну? Для нормальної людини це — малоймовірно, але він керувався внутрішніми рейтингами своєї підтримки. Йому потрібен був кримський «наркотик», щоб різко підвищити сприйняття себе всередині Росії. Це — абсолютно внутрішньополітичне питання, не залежне від України. А чи реальний прорив росіян, щоб мати доступ до дніпровської води? Тут я відповім: «Ні, бо Путіну не потрібна дніпровська вода. Путіну не потрібен Херсон, Путіну не потрібна Одеса. Путіну потрібна вся Україна». І саме тому було важливо у 2014-2015 роках не просто відстояти і зупинити наступ російських збройних сил, а зруйнувати проект «Новоросія». Проект розділення України і захоплення 9 її областей. Ми тоді спільними зусиллями добровольців і волонтерів побудували збройні сили і зруйнували план «Новоросія». Не можна навіть порівнювати ЗСУ 2014 року і ЗСУ 2019 року. У 2014 на озброєнні бронежилети не стояли! Замість кевларових шоломів були каски зразка 1943 року, які пробивалися дрібнокаліберною пулею! Не було броньованих автомобілів, дронів — не було нічого, крім палкого бажання українців захистити свою землю. Росія не скорочувала свою військову присутність навколо наших кордонів. Якщо у когось склалося таке враження — це неправда. Росія збільшила і наростила цю присутність. У порівнянні із 2014 роком військова присутність на наших кордонах значно зросла. У тому числі і ударних сил. У тому числі і перша танкова армія, і на окупованих територіях присутність двох армійських корпусів. Чому ми почали вперше із часів Януковича скорочувати штатну чисельність Збройних сил України? Якого біса ми вирішили, що можемо скорочувати десантно-штурмові війська? Підрозділи морської піхоти? Ескадрильї винищувачів? Мені скажуть: ми скорочуємо штатні посади і переводимо бойових офіцерів на позиції кінологів і інші... Чи знаєте ви, що у нас на сьогодні все ще зимова форма? Не проведено жодного тендеру. Чи знаєте, що у нас так нічого і не зроблено із системою харчування? Це — абсолютно неприйнятно! Нам аж ніяк не можна знищувати нашу боєздатність і боєготовність. І на сьогоднішній день внаслідок прикладених нами зусиль маємо примусити Путіна і росіян заплатити значно більшу ціну за можливу авантюру, якщо вони на неї наважаться.

Популярные статьи сейчас

Почти по 700 гривен каждому: пенсионерам готовят дополнительные выплаты, кто получит

Дистанционное обучение с 1 сентября: Зеленский поставил точку, к чему готовиться родителям

Индексация пенсий украинцев: стало известно на сколько вырастут выплаты

Когда теперь на пенсию: пенсионный возраст в угоду МФВ, Шмыгаль сделал заявление

Все новости
Posted by Петро Порошенко on Monday, July 6, 2020

При этом Порошенко добавил, что Россия продолжает наращивать военное присутствие у украинских границ, в то время как действующая власть по непонятным причинам не только не готовится к отражению потенциальной угрозы, но и, наоборот, снижает обретенный ВСУ потенциал. 

"Нам ни в коем случае нельзя снижать нашу боеспособность и боеготовность", - акцентировал Порошенко.

Напомним, ранее сообщалось о том, что нардеп от "Слуги народа" Ирина Верещук, сославшись на российский фейк, заявила о том, что Петр Порошенко летом 2014 года поздравлял президента РФ Путина с Днем России.

Также ранее сообщалось о том, что Петр Порошенко назвал открытые против него дела "местью Кремля и неопытного политика", которым экс-президент считает нынешнего главу государства Владимира Зеленского.