Наводимо слова автора без коментарів.

Aндрей Малеваный. Фото: скриншот Youtube
Aндрей Малеваный. Фото: скриншот Youtube

Понад 57 мільйонів гривень збитків нараховано Держекоінспекцією за 8 місяців поточного року внаслідок порушень на територіях природно-заповідного фонду.

З року в рік це одні й ті самі типові злочини: нецільове використання територій ПЗФ під сільське господарство, засмічення, вирубка дерев, самозахоплення заповідних земель, браконьєрство.

Популярные статьи сейчас

В этом ей равных нет: звезда "Игры престолов" Эмилия Кларк нарядилась в прозрачное платье - лучше уж совсем без ничего, фаны стонут

Готовьте кошельки: новый налог на жилье – кто заплатит больше всех

Передаем за проезд: повышение тарифа в общественном транспорте, к чему готовиться

Галкин не находит себе места: Пугачеву сразил недуг, начала задыхаться — все очень серьезно

Все новости

Нарахування збитків за порушення здійснюються згідно з таксами, затвердженими постановою Кабміну. Цей документ ухвалений 7 років тому.

Якщо враховувати, що йдеться про заповідний фонд, який необхідно захищати усіма можливими механізмами, то навіть застарілі на кілька років такси можуть сприяти збільшенню порушень у заповідниках. Адже кого зупинять збитки і штраф до 1 тисячі гривень, при тому, що шанс попастися інспектору вкрай низький.

Крім того, змінюється ціна на землю, вартість висадки нових дерев чи відновлення біоресурсів, а суми збитків виходять такі, як були 7 років тому.

Тому сьогодні у Держекоінспекції розробляємо оновлений проект постанови Кабміну «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд». Готуємо нові суми за порушення на територіях ПЗФ. Такси відповідатимуть сучасним економічним вимогам, що дозволить знижувати  рівень злочинності в межах заповідників.

Нагадаю, що такси будуть застосовуватись до таких порушень у ПЗФ, як:

☑незаконна вирубка різних видів дерев;

☑самовільна заготівля сіна та випасання худоби;

☑незаконний збір лікарських рослин, плодів, ягід, тощо;

☑незаконне добування чи знищення об’єктів тваринного світу;

☑пошкодження карстово-спелеологічних, геологічних та гідрологічних об’єктів;

☑самовільне використання земель, зняття ґрунтового покриття, забруднення та засмічення їх територій.